Itin svarbi terapijos dalis – rasti tą specialistą, su kuriuo randate ryšį. Todėl nusprendus žengti savęs pažinimo keliu, kyla klausimas: kaip pasirinkti terapeutą?
Ieškokite terapeuto, su kuriuo jaustumėtės komfortiškai
Terapijos efektyvumas priklauso nuo sesijų metu užgimstančio santykio tarp kliento ir specialisto. Renkantis terapeutą, svarbu atsižvelgti į tai, kaip jaučiatės bendraudami su juo, ar galite būti suo juo atviras, ar jaučiatės suprastas.
Tam, kad tai suprasti veikiausiai reikėtų bent kelių susitikimų. Paklauskite savęs, ar jaučiatės saugus, suprastas, ar užmezgėte abipusį ryšį.
Pasidomėkite terapeuto specializacija
Rinkdamiesi terapeutą galite atsižvelgti į sritį, į kurią jis gilinasi. Terapeutai neretai taip pat dirba su konkrečiomis problemomis, pavyzdžiui, nerimu, depresija, traumomis, valgymo sutrikimais ir pan. todėl svarbu pasirinkti tą, kuris turi patirties jums aktualioje srityje.
Atkreipkite dėmesį į terapijos metodus
Įvairūs terapeutai taiko skirtingus terapijos metodus, tokius kaip kognityvinė elgesio terapija, psichodinaminė terapija ar humanistinė terapija. Iš anksto sužinokite, kokie metodai bus naudojami ir kaip jie atitinka jūsų poreikius bei tikslus. Kiekvienas metodas gali skirtingai paveikti terapijos eigą ir rezultatą, todėl verta pasidomėti, ar pasirinkto specialisto praktika yra priimtina jums.
Rinkitės tik tą specialistą, kuriuo pasitikite
Svarbu suprasti, kad pirmasis pasirinktas terapeutas nebūtinai bus tas, su kuriuo nueisite visą kelią iki norimų rezultatų. Jei pagaunate save galvojant, kad nelaukiate terapijos užsiėmimų ar nesijaučiate gerai susitikimų metu, pirmiausia, reikėtų apie tai pasikalbėti su savo terapeutu, galbūt tai bus svarbi informacija tolimesniam terapiniam procesui, o taip pat tai gali būti indikacija, kad verta pasvarstyti apie kitą specialistą.
Vertinkite pojūčius po seanso
Stabtelkite ir skirkite laiko įvertinti įvykusius susitikimus. Jums tinkamas terapeutas ne tik suteikia paramą, bet ir skatina jus mąstyti kitaip, išbandyti naujus būdus spręsti problemas ir augti.
Nuo terapeuto pasirinkimo nemaža dalimi priklauso ir jūsų terapijos sėkmė, todėl atvirai ir sąžiningai vertinkite savo pasirinkimus. Ieškokite to specialisto, su kuriuo jausite ryšį, norėsite atsiverti, galėsite pasitikėti ir augti, nes tai būtinos sąlygos siekiant ilgalaikių terapinių tikslų.